Haz 2021 | Press | Convex Platformu

Experian Convex platformu, kurumlara, her zamankinden çok daha  hızlı model geliştirme, otomasyon ve validasyon imkanı sağlıyor. Geliştirilen modellerin karar destek sistemlerine entegrasyon sürecini de son derece kolaylaştıran Convex, yapay zeka ve makine öğrenimi temelli olma özelliğiyle ön plana çıkıyor.

Dünyanın lider bilgi hizmetleri şirketi Experian; makine öğrenimi modellerinin hızlı bir şekilde operasyonel hale getirilmesi ve etkin yönetimi çerçevesinde attığı bu yeni adımla; model geliştirme, validasyon, yönetişim, raporlama ve otomasyon süreçlerini bir arada sunuyor. Convex çözümü ile kullanıcılara, geleneksel modelleme platformlarına kıyasla birçok fayda sağlanıyor: Tasarlanan modelleri dakikalariçerisinde üretim ortamına götürerek %30 ile %50 oranında hız kazandıran Convex, modellerin geliştirimi sürecinde sağladığı sürükşe/bırak şeklindeki hızlı modelleme özelliği ile minimum insan gücü ihtiyacı ile hata riskini de ortadan kaldırıyor.

Gelişmiş makine öğrenimi fonksiyonlarının ve yaygın algoritmaların tamamının bir araya getirilmesi ile sunulan Convex ile, kurumlar modelleme ve implementasyon süreçlerini hızlandırabilecek, en yeni modelleme algoritmalarını çalıştırabilecek ve tüm modellerini tek ekranda izleyebilecek olmanın avantajını yaşayacak. Ürün aynı zamanda veri bilimi teknik bilgisine sahip olunmadan rahatlıkla yüksek performanslı sonuçlar edinilmesine olanak tanıyan kullanıcı dostu bir yapıya sahip.

Experian Convex platformunun kolayca kullanılabilen önyüzü ile veri analizi, görselleştirmesi, veriye dayalı modelleme, implementasyon ve raporlama süreci kolaylaşıyor. Böylece hem kodlama yapmadan hem de standart bir akış ile makine öğrenimi modellemesi yapılabiliyor.

Experian EMEA Analitik Grup Lideri Enrico Libbiani, Convex’in Türkiye’de hayata geçişiyle ilgili şunları söyledi: “Türkiye pazarı her zaman Experian olarak geliştirdiğimiz en yeni ürünleri getirmekten büyük mutluluk duyduğumuz pazarlardan biri olmuştur ve Convex platformumuzun da diğer ürünlerimizde olduğu gibi pazar standardı haline geleceğinden hiç kuşkumuz yok. Güçlü yerel ekibi ve geliştirdikleri çözümlerle EMEA bölgesine yüksek değer kazandıran Experian Türkiye Analitik ekibini en yeni makine öğrenimi teknikleriyle geliştirdiğimiz ürünlerle desteklemeye devam edeceğiz.”

Experian Türkiye Genel Müdürü Samile Mümin, “Müşterilerimizin dinamik, hızlı ve doğru karar verme noktasındaki taleplerini yüksek performanlı çözümler ile karşılamak bizim açımızdan elzem. Makine Öğrenmesi modellerinin geliştirilmesi, otomasyonu ve validasyonu işlerinin “minimum kod” mantığında, teknik olmayan kaynaklarca da rahatlıkla yapılabilmesi analitik dünyasının en yeni ve hızla gelişen trendi. Experian Convex sayesinde artık müşterilerimiz modellerini çok daha hızlı güncelleyebilecek, hızlı ölçüm ve raporlama yapabilecek, makine öğrenimi yöntemleri ile geliştirdikleri model ve stratejileri daha hızlı ve kolay kullanıma alabilecek. Convex kullanıcıları, en aza indirilen insan iş gücü ve eğitim sürecinin yanı sıra kısalan üretime geçiş süresi ve azalan risk ile en üst düzeyde verim elde edebilecek” dedi.

Experian Convex hakkında daha fazla bilgi edinmek için https://www.experian.com.tr/convex adresini ziyaret edebilirsiniz.

Experian

Dünyanın lider bilgi hizmetleri şirketi Experian, yeni bir ev ya da araba almak, çocukları üniversiteye göndermek ya da yeni müşterilerle işleri büyütmek gibi hayatın en büyük anlarında, tüketicilerin ve müşterilerinin kendi verilerini güvenle yönetmelerini sağlar. Bireylerin kendi mali durumlarını kontrol altına almalarını ve finansal hizmetlere erişimlerini sağlayan Experian, iş dünyasının daha etkin kararlar almasına ve büyümesine, kredi veren kuruluşların sorumlu kredilendirme yapmasına, kuruluşların kimlik hırsızlığını ve dolandırıcılık suçunu engellemesine destek olur.

44 ülkede 17.200 çalışanı bulunan Experian, müşterilerinin her fırsatı en iyi şekilde değerlendirmeleri için her gün yeni teknolojilere, konusunda uzman kişilere ve inovasyona yatırım yapıyor. İngiltere Borsası’na kote olan Experian plc, (EXPN) ve FTSE 100 endeksinde yer alıyor. Experian hakkında daha fazla bilgi için www.experianplc.com ‘u ziyaret edebilir ya da Experian ile ilgili son gelişmeler ve haberler konusunda uluslararası haber merkezimizi takip edebilirsiniz.

Experian Türkiye

2000 yılından bu yana Türkiye’de faaliyet gösteren Experian, ağırlıklı olarak bankacılık, finans ve telekomünikasyon sektörlerindeki müşterilerine hizmet sunar. Daha fazla bilgi için; http://www.experian.com.tr