Jun 2023 | Press |

We are delighted to announce that Simge Danisman has been appointed as new General Manager for Experian Turkey starting 3rd July.
She has joined Experian at 2013 and she has over 20  years’ experience.

Simge Danisman:  “I’m very excited to lead the Experian Turkey office and its innovative, customer and solution-oriented strategy. Experian Turkey has always provided innovative, solution-oriented services to the sector by listening to the needs and problems of its customers. I believe that with the transformational changes currently taking place in the financial sector, including – Open Banking, Automation, Alternative Data and usage of Machine Learning and Mathematical Optimization in decisioning –  Experian faces numerous opportunities to leverage our wide range of knowledge, experience and solutions.”

Simge Danisman started her carrier with Mercedes-Benz Daimler Chrysler before joining Finansbank where she worked in the Scoring department. After Finansbank she joined to Garanti Technology. After 5 years  with Garanti Technology, she continued  her carrier in PwC Russia as Manager at Financial Advisory department. On her return from Russia to Turkey  at 2013 she joined Experian. For the last 10 years she has led Experian’s Turkey, Middle East and Russia Analytics business and since 2022 she has been  working as Chief Innovation and Proposition Officer of Turkey.


Simge Danışman Experian Türkiye Genel Müdürü olarak Atandı

Çok uluslu veri analitiği ve tüketici kredisi raporlama şirketi Experian PLC, Simge Danışman’ı Experian Türkiye Ofisi’nin genel müdürü olarak atadığını duyurdu. Analitik çözümler, finansal hizmetler ve yönetim danışmanlığı alanlarında 20 yıllık deneyime sahip olan Simge Danışman, daha önce bankacılık ve çok uluslu danışmanlık şirketlerinde danışmanlık ve yöneticilik görevlerinde bulundu.
Experian Türkiye, İnovasyon ve Öneri Direktörü Simge Danışman’ın Experian Türkiye’nin yeni Genel Müdürü olarak atandığını duyurdu. Analitik çözümler, finansal hizmetler ve yönetim danışmanlığı alanlarında 20 yıllık deneyime sahip olan Simge Danışman, 2013 yılında Experian’a katılmadan önce bankacılık ve çok uluslu danışmanlık şirketlerinde danışmanlık ve yöneticilik görevlerini yürüttü.
Experian Türkiye’de CEO’luk görevine atanmasıyla ilgili açıklamada bulunan Simge Danışman, “Experian Türkiye’nin Türkiye pazarına sunacağı hizmetler ve yenilikçi çözümlere liderlik etmekten mutluluk duyuyorum. Experian olarak her zaman yenilikçi, müşteri odaklı, analitik ve veriye dayalı hizmetler sunarak sektörde düşünce önderliği yaptık. Bundan sonra da özellikle finansal alanda son yıllarda yaşanan açık bankacılık, makine öğrenimi ve alternatif verinin kullanımı gibi devrim niteliğindeki gelişmelerle finans ve telekom sektörlerinde doğan fırsatları tespit etme ve gerçekleştirme çalışmalarına öncülük edeceğimize inanıyorum,” dedi.
Simge Danışman, kariyerine Mercedes Benz-Daimler Chrysler’de başladı ve ardından Finanbank’ta devam etti. Sonrasında, Garanti Teknoloji şirketinde ve PwC Moskova ofisinde Finansal Danışmanlık departmanında yönetici olarak görev yaptı. 2013 yılında Experian’a katıldı ve burada danışmalık, analitik departman liderliği ve inovasyon ve çözümler liderliği görevlerini aldı. Danışman 2022’den beri Experian Türkiye’de İnovasyon ve Öneri Direktörü olarak görev yapıyordu.